مقالات پتروپویان

گرانول پلی اتیلن PE چیست و چه کاربرد هایی دارد ؟ خرید و فروش پلی اتیلن + قیمت

خرید و فروش پلی اتیلن PE

پلی اتیلن PE چیست؟

اگر قصد خرید و فروش پلی اتیلن در انواع گرید ها را دارید با کارشناسان ما در بازرگانی پتروپویان باربد در ارتباط باشید .

پلی اتیلن یا Polyethylene که اغلب به اختصار PE نامیده می شود , به گروهی از هموپلیمرهای گرمانرم اطلاق می شود که از زنجیره های مولکولی متشکل از مونومرهای تکرار شونده اتن (با نام   IUPC “ا تن”) با فرمول شیمیایی PE (C2H4)n تشکیل شده است . پلی اتیلن  (PE) یکی از محبوب ترین مواد ترموپلاستیک است. این مواد در ساختارهای کریستالی مختلف، مانند : پلی اتیلن با چگالی بالا  (HDPE)، پلی اتیلن با چگالی کم  (LDPE) و پلی اتیلن با چگالی کم خطی (LLDPE) در دسترس است . این کالای پلاستیکی با پلیمریزاسیون اضافی یا رادیکال تولید می شود . از آن در طیف وسیعی از کاربردها استفاده می شود: ظروف پلاستیکی، بطری ها، کیسه ها، اسباب بازی های پلاستیکی و غیرهبه اطراف خود نگاه کنید، همه پلاستیک های دارای کدهای بازیافت 2 و 4 از پلی اتیلن ساخته شده اند .

شرکت پتروپویان باربد آماده تامین پلی اتیلن در گریدهای مختلف پلی اتیلن  سبک و پلی اتیلن  سبک خطی و پلی اتیلن  سنگین برای مشتریان گرامی  با بهترین قیمت روز و کمترین زمان می باشد.

پلی اتیلن چگونه ساخته می شود؟

پلی اتیلن از پلیمریزاسیون مونومر اتیلن (یا اتن) , محصول فرعی فرآوری نفت خام یا گاز طبیعی تولید می شود. زنجیره های پلی اتیلن با افزودن یا پلیمریزاسیون رادیکال تولید می شوند. روش های ممکن سنتز عبارتند از :

 • پلیمریزاسیون زیگلر-ناتا
 • کاتالیز متالوسن

به طور کلی رایج ترین فرآیند پلیمریزاسیون، پلیمریزاسیون هماهنگی است که شکل دیگری از پلیمریزاسیون افزودنی است. این فرآیند با وارد کردن رادیکال آزاد به مولکول اتیلن کار می کند. این رادیکال آزاد باعث شکسته شدن پیوند دوگانه موجود بین دو اتم کربن می شود که مولکولی با محل پیوند باز در دو طرف ایجاد می کند. این پیوند باز سپس با مولکول دیگری با پیوندهای باز متصل می شود. این روند ادامه می یابد و مولکول ها به طور مداوم برای تشکیل زنجیره های پلیمری پلی اتیلن طولانی اضافه می شوند. پس از پلیمریزه شدن، پلیمر به رشته های بلند اکسترود می شود. این رشته‌ها سپس به یک پلت‌ساز منتقل می‌شوند که رشته‌ها را به گلوله‌های کوچکی برش می‌دهد که می‌توانند به پردازنده‌های پلاستیکی پلی اتیلن ارسال شوند.

ساختار پلی اتیلن PE

کاربردهای رایج پلی اتیلن چیست؟

پلی اتیلن و انواع آن برخی از پرکاربردترین پلاستیک ها هستند و تقریباً در هر صنعت بزرگی یافت می شوند. کاربردهای رایج پلی اتیلن عبارتند از:

 • بطری ها
 • مخازن آب
 • ظروف غذا
 • کیف ها
 • لوله و اتصالات لوله
 • فیلم های انعطاف پذیر
 • ایمپلنت های پزشکی
 • طناب ها
 • تورهای ماهیگیری
 • آسترهای مقاوم در برابر سایش برای ناودان

انواع پلی اتیلن چیست؟

سه نوع رایج پلی اتیلن PE در زیر توضیح داده شده است:

 • پلی اتیلن با چگالی بالا ( HDPE ) :

HDPE یک ماده سفت و سخت با خواص مکانیکی خوب با ظاهری مات می باشد , این ماده دارای یک زنجیره مولکولی خطی است که بدون انشعاب از زنجیره اصلی محدود می شود. این به زنجیره پلیمری اجازه می‌دهد تا در ساختاری متراکم جمع شود و در مقایسه با LDPE، راندمان بسته‌بندی بالاتر و بلورینگی را افزایش دهد.

محصول

گرید

گرید

گرید

گرید

پلی اتیلن سنگین

اکستروژنPE100

HE3490LS

پتروشیمی بروج

CRP100BLACK

پتروشیمی اراک

HMCRP100N

پتروشیمی جم

P600BL

Yuhwa

پلی اتیلن سنگین اکستروژن PE80

PE100 EX3

پتروشیمی امیرکبیر

PE80 EX3

پتروشیمی مارون, اراک

 

 

پلی اتیلن سنگین اکستروژن

HD5000S

پتروشیمی جم

 

 

 

پلی اتیلن سنگین

 بادی

BL3

پتروشیمی امیرکبیر,اراک,جم,کرمانشاه,مارون

BL4

پتروشیمی امیرکبیر, جم

HB0035

پتروشیمی بندر امام

 

پلی اتیلن سنگین

تزریقی

HI0500

پتروشیمی بندرامام

60505

پتروشیمی جم

62N07

پتروشیمی لرستان

52518

پتروشیمی جم

پلی اتیلن سنگین

دورانی

MD3840UA

پتروشیمی تبریز

 

 

 

پلی اتیلن سنگین

 فیلم

F7000

پتروشیمی ایلام, مهر, میاندوآب

EX5

پتروشیمی امیرکبیر, مارون,جم

5110

پتروشیمی آریاساسول

 

 • پلی اتیلن کم چگالی ( LDPE ) :

LDPE ساختار مولکولی خطی HDPE را ندارد. در عوض، ستون فقرات کربن اصلی می تواند شاخه های اضافی داشته باشد که شکلی مشابه مولکول پلی اتیلن پایه دارند. این انشعابات زنجیره مولکولی را از تا شدن به یک ساختار متراکم جلوگیری می کند، یعنی کارایی بسته بندی آن را در مقایسه با ساختار خطی HDPE کاهش می دهد. LDPE نرمتر از HDPE است. همچنین تمایل به شفافیت دارد و بلورینگی پایینی دارد.

پلی اتیلن سبک تزریقی

پلی اتیلن سبک خطی

پلی اتیلن سبک فیلم

1922

پتروشیمی لاله , آریاساسول

22B02

پتروشیمی مهاباد , لرستان

BGLD2420B02

پتروشیمی کردستان

 

LL0209AA

پتروشیمی اراک , امیر کبیر

L2102TX00

پتروشیمی لاله

 

 

2420D پتروشیمی امیرکبیر

 

 

2420H پتروشیمی امیرکبیر

 

 

LF0190 پتروشیمی آریاساسول

 

 

LF0200  پتروشیمی بندر امام

 

 

LH0075 پتروشیمی بندر امام

 • پلی اتیلن خطی با چگالی کم ( LLDPE ) :

LLDPE ساختار مولکولی مشابهی با LDPE دارد. با این حال، شاخه های آن به طور قابل توجهی کوتاه تر از شاخه های موجود در LDPE هستند. این معناست که زنجیره‌های مولکولی به این راحتی خود را در هم نمی‌گیرند. LLDPE دارای استحکام کششی خوب و ازدیاد طول بسیار بالا است. به همین دلیل، در فیلم های کششی استفاده می شود.

اگر قصد خرید پلی اتیلن در انواع گرید ها را دارید با کارشناسان ما در بازرگانی پتروپویان باربد در ارتباط باشید .

مزایای استفاده از پلی اتیلن چیست؟

بسیاری از مزایای پلی اتیلن PE عبارتند از:هزینه کم و در دسترس بودن آسانقابل استفاده به عنوان عایق برقاز نظر شیمیایی در برابر حلال ها و اسیدهای رقیق مقاوم استپردازش آسان برای قالب گیری تزریقیسخت و مقاوم در برابر سایشمی توان در فیلم های قوی و نازک تولید کردبرخی از نمرات شفاف هستند

آیا پلی اتیلن برای قالب گیری تزریق پلاستیک مناسب است؟

بله، پلی اتیلن به طور گسترده برای قالب گیری تزریق پلاستیک استفاده می شود. این یکی از ساده ترین مواد برای کار با آن است. سهولت پردازش آن باعث محبوبیت آن در سایر کاربردها نیز می شود، مانند قالب گیری بادی و اکستروژن فیلم. برای اطلاعات بیشتر، راهنمای ما در مورد قالب گیری تزریق پلاستیک را ببینید.

چرا از پلی اتیلن (PE) در پلاستیک استفاده می شود؟

پلی اتیلن یک ترموپلاستیک است و به همین دلیل در پلاستیک استفاده نمی شود بلکه خود پلاستیک است.

آیا پلی اتیلن دوستدار محیط زیست است؟

خیر، پلی اتیلن ( pe ) سازگار با محیط زیست نیست. مانند اکثر ترموپلاستیک ها، پلی اتیلن به عنوان یک محصول فرعی فرآوری نفت خام تولید می شود و زیست تخریب پذیر نیست. در واقع درصد زیادی از آلودگی پلاستیک به خاطر فیلم ها و کیسه های دور ریخته شده پلی اتیلن است.

پتروپویان یک تامین کننده عمده و توزیع کننده PE در تهران و سراسر ایران است. ما به عنوان یک شرکت بازرگانی مفتخریم که می توانیم محصولات شیمیایی از جمله انواع گرید های پلی اتیلن را همراه با قیمت های بسیار رقابتی ارائه دهیم.

خرید پلی اتیلن

گروه پتروپویان باربد، از جمله واردکنندگان و فروشندگان پلی اتیلن بوده و در حوزه خرید و فروش مواد شیمیایی صنعتی و پتروشیمی به ویژه فروش پلی اتیلن تجربه بالایی دارد. شما می توانید جهت تهیه با کیفیت و بی نظیر این محصول با کارشناسان بازرگانی پتروپویان باربد ارتباط برقرار نمایید

خرید محصولات شیمیایی با بهترین قیمت روز در پتروپویان باربد برای خرید انواع مواد اولیه پلاستیک و محصولات پلیمری موجود با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید .

فروش پلی اتیلن

کارشناسان ما آماده ثبت سفارش و یا ارائه مشاوره به شما می باشند :

فروش PE با کیفیت و بی نظیر همراه با بهترین قیمت روز در پتروپویان باربد

خرید و فروش انواع PE

بهترین تامین کننده پلی اتیلن PE در ایران

شرکت پتروپویان باربد ، تامین کننده و واردکننده پلی اتیلن PE آماده تامین انواع محصولات شیمیایی برای شما عزیزان می باشد. جهت خرید با شماره ۰۲۱۲۲۶۵۷۹۴۶ تماس حاصل نمایید. کارشناسان ما آماده ثبت سفارش و یا ارائه مشاوره به شما می باشند.

منبع پلی‌اتیلن – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد (wikipedia.org)

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *