افزودنی های پلیمری

انواع افزودنی پلیمری

افزودنی های پلیمری و پلاستیک


هر فعالیتی در زندگی مدرن تحت تاثیر پلاستیک است و بسیاری از انها به طور کامل به محصولات پلاستیکی وابسته هستند. تصور کنید اتومبیل بدون سپر مصنوعی، داشبورد، فرمان و سوئیچ؛ دارو بدون سرنگ های پلاستیکی زیر پوستی و مفاصل مصنوعی لگن. و در مورد ارتباطات از راه دور، وابسته به تلفن های پلاستیکی، تخته مدار و عایق کابل. سرگرمی و اوقات فراغت ما متکی به ترکیبی منحصر به فرد از ویژگی های ارائه شده توسط پلاست است افزودنی ها موجب تولید محصولات نهایی با بهترین خواص شیمیایی و پلیمری خواهد شد.

انواع افزودنی پلیمری


 • آنتی اکسیدانت

اکسیداسیون می تواند باعث از دست دادن قدرت ضربه، کشیدگی، ترک های سطحی و تغییر رنگ شود. آنتی اکسیدانت ها به جلوگیری از واکنش های اکسیداسیون حرارتی, زمانی که پلاستیک ها در دمای بالا پردازش می شوند, کمک می کنند.

 • آنتی فاگ

مه شکن تراکم هوای مرطوب را به قطرات کوچک اب گسسته بر روی سطوح نوری (سطوح جامد شفاف و بازتابنده) به عنوان یک نتیجه از تفاوت دما بین سطح و محیط مرطوب توصیف می کند. این قطرات اب نور حادثه ای را پراکنده می کنند که انتقال یا بازتاب نور حادثه را بر روی سطح جامد محدود می کند و یک دید تار ایجاد می کند. برای درک پدیده مه الود، باید اصل پشت کاندن را درک کرد.

 • آنتی بلاک

مواد افزودنی ضد بلوک یا ضد مسدود کننده برای کاهش مسدود کردن استفاده می شود که یک مشکل رایج است که تولید کنندگان در مورد فیلم های پلی الفین آن روبرو هستند. مواد افزودنی ضد مسدود کننده, مسدود کردن در سطح فیلم های پلیمری را کاهش می دهد و پردازش و مدیریت ترکیب را اسان تر می کند. 

 • CPE

CPE مخفف استاندارد برای ترموپلاستیک الاستومر پلی اتیلن کلر است که توسط کلر پلی اتیلن تولید می شود. این پلیمر تشکیل شده توسط زنجیره های پلی اتیلن با اتم های کلر intercalated است، می تواند تا 45٪ وزن در کلر برسد. کلرین پلی اتیلن نوعی از پلی اتیلن فرمول (CH2-CHCl-CH2-CH2-CH2) n است. الاستومرهای پلی اتیلن کلر (CPE) و رزین ها دارای خواص فیزیکی و مکانیکی عالی مانند مقاومت در برابر روغن، مواد شیمیایی و بداهه هستند.

 • اسید استئاریک

اسید استئاریک, افزودنی بسیار رایج است که در تولید بیش از 3200 محصول مراقبتی استفاده میشود. این افزودنی یک عامل پاک کننده طبیعی، قادر به کمک به حذف سبوم اضافی (روغن)، خاک و باکتری از پوست، مو و سطوح دیگر. همچنین یک امولسیفایر، نرم کننده و روان کننده است.

 • متالوسن

متالوسن های بسیار فعال و سایر کاتالیزورهای تک سایت و همچنین سیستم های متاتز Grubbs و Schrock امکان پلیمریزه کردن سیکلولفین ها یا کوپلیمریزه کردن انها با اتیلن یا پروپن را باز کرده اند. پلیمرهای به دست امده ساختارها و خواص هیجان انگیزی را نشان می دهند. 

 • الیاف شیشه

کامپوزیت های پلیمری تقویت شده با الیاف شیشه با تکنولوژی های مختلف تولید تهیه شده اند و به طور گسترده برای کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. در ابتدا، مصریان باستان ظروف را با الیاف شیشه ای می ساختند که از شیشه نرم شده گرما گرفته می شد.. امروزه از آن در صنایع الکترونیک، هوانوردی و خودرو و غیره استفاده می شود. الیاف شیشه دارای خواص عالی مانند استحکام بالا، انعطاف پذیری، سفتی و مقاومت در برابر آسیب های شیمیایی هستند. ممکن است به شکل روینگ، رشته خرد شده، نخ، پارچه و حصیر باشد. هر یک از انواع الیاف شیشه خواص منحصر به فردی دارند و برای کاربردهای مختلف در قالب کامپوزیت های پلیمری استفاده می شوند. خواص مکانیکی، تریبولوژیکی، حرارتی، جذب آب و ارتعاش کامپوزیت های پلیمری تقویت شده با الیاف شیشه مختلف گزارش شده است.

 • افزاینده MFI

 مستربچ تغییر دهنده جریان روندگی مواد یا افزاینده MFI با قابلیت کنترل شاخص جریان مذاب در آسان شدن فرایند پلیمر در محصولات بدون تغییر شفافیت و ظاهر محصول کمک می کند. برای رفع ناپایداری‌ های موجود در فرآیندهای ریسندگی الیاف، اکستروژن و تزریق از این مستربچ با ترکیب پلی پروپیلن استفاده می شود.
استفاده از این ترکیب سبب افزایش استحکام مواد مذاب ،افزایش سرعت تولید ،کاهش فشار و توان در تولید قطعات تزریقی می شود.

 • پودر فوکو

پودر فوکو به طور گسترده ای به عنوان یک عامل دمنده در تولید پلاستیک های فوم دار و لاستیک استفاده می شود.این افزودنی به دلیل توانایی خود برای تجزیه در دماهای بالا، آزاد کردن گاز نیتروژن، که باعث ایجاد یک عمل کف در ماتریس پلیمری می شود، شناخته شده است. این منجر به تشکیل یک ساختار سلولی در داخل مواد می شود که عایق، بالشتک و کاهش تراکم را فراهم می کند. آزودی کربنامید همچنین به عنوان یک عامل سفید کننده آرد در صنایع غذایی استفاده می شود، جایی که به بهبود بافت و ظاهر محصولات مبتنی بر آرد کمک می کند.

 • کالیفون

این یک نوع رزین طبیعی است که عمدتاً از انواع مختلفی از اسیدهای رزینی تشکیل شده است. می توان آن را به راحتی در بسیاری از حلال های آلی حل کرد و فعالیت شیمیایی خاصی دارد.

 • SBS

استایرن-بوتادین-استایرن (SBS) نوعی الاستومر ترموپلاستیک است که دارای خاصیت ارتجاعی یکسانی با لاستیک در دمای معمولی است و می تواند در دمای بالا مانند پلاستیک ها ذوب شود که به آن مواد پلاستیکی می گویند. این افزودنی باعث بهبود خواص شیمیایی و فیزیکی محصول نهیی می شود.

 • تافمر

افزودنی‌های تافمر اصلاح‌کننده‌هایی هستند که به طور چشمگیری خواص رزین را بهبود می‌بخشند و به عنوان یک ماده قالب‌گیری شده دارای ویژگی‌های انعطاف‌پذیر و سبک وزن هستند. آنها کوپلیمرهای آلفین کم کریستالی یا آمورف هستند که می توانند به راحتی با PE، PP و سایر ترموپلاستیک ها برای بهبود یا افزایش ویژگی های آنها ترکیب شوند یا می توانند به عنوان ماده پایه در محصولات انعطاف پذیر استفاده شوند. اصلاح‌کننده‌های TAFMER را می‌توان با روش‌های مختلفی مانند پوشش اکستروژن فیلم ریخته‌گری و دمیده، اکستروژن لوله، قالب‌گیری تزریقی، قالب‌گیری دمشی، فوم کردن و تقویم‌سازی پردازش کرد.

 • آنتی UV

آنتی یووی یک افزودنی ضد اشعه ماوراء بنفش برای محافظت از مواد پلاستیکی در برابر اشعه ماوراء بنفش با جذب یا پراکنده کردن اشعه ماوراء بنفش استفاده می شود و از نفوذ آنها به پلاستیک و ایجاد آسیب جلوگیری می کند.

 • DCP

پروکساید شکری به صورت یک ماده جامد و بلوری است غیر قابل حل در آب و حلال در روغن نباتی و حلال های آلی می باشد. این نوع پروکساید معمولا در قالب سازی ها و جهت مولدینگ با موادی مانند سیلیکون ترکیب میشوند و نیاز به دمای بالایی جهت ذوب دانه بندی ها و ترکیب با سیلیکون دارند.

شرکت پتروپویان باربد ، تامین کننده و واردکننده مواد اولیه شیمیایی و پلیمری آماده تامین انواع مواد اولیه لاستیک و پلاستیک برای شما عزیزان می باشد. جهت خرید با شماره ۰۲۱۲۲۶۵۷۹۴۶ تماس حاصل نمایید. کارشناسان ما آماده ثبت سفارش و یا ارائه مشاوره به شما می باشند.

منبع : Polymer Additive