معرفی محصولات شیمیایی

تولید محصولات شیمیایی در بردارنده گروهی از فرآیندها و عملیات هایی است که در تولید مواد شیمیایی و پلیمری حضور دارند. تنوع این مواد، دامنه وسیعی داشته و در صنایع گوناگون مورد استفاده قرار می گیرند. استیک اسید، سود مایع، تیلوز اکریلیک اسید و محصولات پتروشیمی از جمله این مواد می باشند. با جرات می توان گفت در هر بخشی از صنعت، حضور مواد شیمیایی قابل مشاهده است. صنایع دارویی، صنعت غذا و دیگر صنایع، بدون این مواد، عملکرد خود را از دست خواهند داد. به نحوی می توان ادعا کرد که مواد شیمیایی و پلیمری در تار و پود زندگی بشر تنیده شده و ما قادر به حذف آن ها نیستیم. مواد شیمیایی از نفت به دست می آیند

 

چرا به شرکت های تولید و تامین محصولات شیمیایی نیازمندیم؟

هر جامعه‌ای برای رشد اقتصادی و برطرف کردن نیاز اولیه کارخانجات صنعتی، نیازمند شرکت‌های تولید محصولات شیمیایی است. یکی از اهداف مهم تاسیس این گونه شرکت‌ها، تمرکز در بخش‌های اجرایی و تجاری بین‌المللی است. با این مهم؛ ارتباطات اساسی و هدفمند ایجاد شده و می‌توان بین مدیران بازارهای مصرفی و شناخت نیاز مشتریان پل زد. با تامین مواد اولیه‌ای مانند ایزوپروپیل الکل، اتیل استات، رزین اپوکسی و متیل اتیل کتون ( MEK ) و .. چرخ تولید مجموعه‌های صنعتی به گردش در می‌آید. سود حاصل از این فعالیت‌ها را می‌توان در عمران و آبادی کشور هزینه کرد. تامین مواد اولیه شیمیایی و پلیمری کارخانجات صنعتی باید با بهترین کیفیت و در مدت زمان کمی صورت بگیرند. از همین رو، تنها شرکت هایی در این زمینه موفق هستند که در حوزه کاری خود سابقه ای درخشان دارند. در این میان، «شرکت پترو پویان باربد» از جمله موسساتی که است که عملکرد قدرتمندی در این حوزه دارد.

در خرید محصولات شیمیایی دقت کنید! 

منظور از خرید محصولات شیمیایی، فراهم کردن مواد اولیه صنایع تولیدی است. از همین رو، بسیار مهم است که این مواد از کیفیت بالایی برخوردار باشند. این مواد دارای برند، مشخصات و قیمت های متنوعی هستند. خوب است، قبل از خرید درباره فروشنده، ویژگی محصول و دیگر مشخصات آن اطلاع به دست آورید. اطلاع از شرایط نگهداری موادی مانند مونومر استایرن، مواد اولیه چسب، انواع زایلین، مونو پروپیلن گلیکول، مونو اتیلن گلیکول، از اهمیت بسزایی برخوردار هستند. برخی از مواد شیمیایی چنانچه با هوا، گرما، الکل و ... مجاورت پیدا کنند، صدمات غیر قابل جبرانی به وجود خواهند آورد. همچنین هر یک از این مواد مانند دی اتیلن گلیکول، مونو اتانول آمین، دی اکسید تیتانیوم، انواع تیتان، فسفریک اسید، متاکریلیک اسید( MAA ) دارای ترکیبات خاصی هستند. ممکن است برخی از مواد شیمیایی نیز دارای خلوص و عیار متفاوتی باشند. قبل از خرید حتما در این زمینه ها اطلاعات لازم را به دست بیاورید. در ادامه به بررسی بعضی از مواد شیمیایی پرکاربرد می پردازیم.

دی اتیلن گلیکول یک ماده مهم در تولید پلاستیک

یکی از انواع مختلف محصولات شیمیایی، دی اتیلن گلیکول است. این ماده مهم تجاری بی رنگ و بو بوده و در آب قابلیت حل شدن دارد. از این ماده برای تولید پلاستیک می توان استفاده کرد. همچنین، متیل متاکریلات ( MMA )، الکل چوب و مونومر وینیل استات ( VAM )، در صنایع پلاستیک سازی حضور دارند.

 مونو اتانول آمین

یکی دیگر از محصولات شیمیایی که در این جا معرفی خواهیم کرد، مونو اتانول آمین می باشد. این ماده یک ترکیب آلی است که گرانروی بالایی دارد. این ماده، مایعی بی رنگ بوده و همچنین بویی شبیه به آمونیاک دارد. این ماده را می توان در بافت های طبیعی زنده مشاهده کرد. این ماده در شوینده ها، زراعت، تصفیه گاز و ... به کار می رود.

هر محصول فرآوری شده شیمیایی می تواند در حوزه های مختلفی به کار گرفته شود.

محصولات شیمیایی پتروشیمی

دی اکسید تیتانیوم

دی اکسید تیتانیوم یک ماده معدنی است که در طبیعت یافت می شود. از این ترکیب برای نقاشی، صنعت غذا، ساخت کرم های ضدآفتاب و مواد آرایشی استفاده می کنند. همچنین دی اکسید تیتانیوم در ریخته گری نیز حضور داشته و بدون آن حفاری چاه نفت امکان پذیر نیست.

نگاهی اجمالی به برخی محصولات شیمیایی

در پایان به بررسی اجمالی برخی از محصولات شیمیایی می پردازیم. ایزوفتالیک اسید را می توان در ترکیب رزین ها به کار گرفت. این ماده همچنین یکی از مواد اصلی در صنایع بسته بندی است. نرمال بوتانول، نیز در استخراج داروهایی نظیر آنتی بیوتیک ها و اقسام مختلف ویتامین ها به کار گرفته می شود. اسید فسفریک نیز کاربرد پزشکی دارد و می توان از آن برای درمان سنگ کلیه استفاده کرد. نئوپنتیل گلیکول یکی دیگر از مواد اصلی و مهم ساخت رنگ و رزین می باشد. بوتیل اکریلات اسید ترفتالیک را نیز در حوزه رنگ سازی به کار می برند. بسیاری از این محصولات شیمیایی وارداتی بوده و برخی دیگر نیز تولید کارخانه های داخلی می باشند.

جهت استعلام قیمت انواع مواد اولیه با برند های متفاوت با تیم حرفه ای ما در بخش فروش محصولات شیمیایی در ارتباط باشید.

خرید مواد اولیه شیمیایی و پلیمری

گروه پتروپویان باربد، از جمله واردکنندگان و فروشندگان مواد اولیه شیمیایی و پلیمری بوده و در حوزه خرید و فروش مواد شیمیایی صنعتی و پتروشیمی به ویژه فروش انواع محصولات شیمیایی و پلیمری تجربه بالایی دارد. شما می توانید جهت تهیه با کیفیت و بی نظیر این محصول با کارشناسان بازرگانی پتروپویان باربد ارتباط برقرار نمایید

خرید محصولات شیمیایی با بهترین قیمت روز در پتروپویان باربد برای خرید انواع حلال های موجود با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید .

فروش مواد اولیه شیمیایی

کارشناسان ما آماده ثبت سفارش و یا ارائه مشاوره به شما می باشند :

فروش محصولات شیمیایی با کیفیت و بی نظیر همراه با بهترین قیمت روز در پتروپویان باربد

خرید و فروش مواد اولیه شیمیایی

بهترین تامین کننده مواد اولیه شیمیایی در ایران

شرکت پتروپویان باربد ، تامین کننده و وارد کننده مواد اولیه شیمیایی و پلیمری آماده تامین انواع محصولات شیمیایی برای شما عزیزان می باشد. جهت خرید با شماره ۰۲۱۲۲۶۵۷۹۴۶ تماس حاصل نمایید. کارشناسان ما آماده ثبت سفارش و یا ارائه مشاوره به شما می باشند.

منبع: Chemical Products Portal | Britannica