مقالات پتروپویان

کاربرد پلیمر های مبتنی بر مونومر های وینیل استات

VAM کاربرد

پلیمرهای مبتنی بر VAM، از جمله کوپلیمر وینیل کلرید-وینیل استات، پلی وینیل استات (PVA) و پلی وینیل الکل (PVOH) در کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند هنگامی که پلیمرها با استفاده از VAM ساخته می شوند، وینیل استات مورد استفاده در ساخت آنها به طور کامل مصرف می شود، به این معنی که تنها در صورت قرار گرفتن در معرض احتمالی با VAM در این محصولات باقی مانده است.

در زیر به موارد استفاده از این مواد می پردازیم:

چسب ها

  • PVA دارای خاصیت چسبندگی قوی برای انواع مواد از جمله کاغذ، چوب، فیلم های پلاستیکی و فلزات است و یک عنصر کلیدی در چسب چوب، چسب سفید، چسب نجاری و چسب مدرسه است. PVOH برای فیلم های بسته بندی چسب استفاده می شود. محلول در آب است و با افزایش سن انعطاف پذیر می ماند

رنگ

  • پلیمرهای مبتنی بر VAM در تولید بسیاری از رنگ‌های لاتکس داخلی به‌عنوان ماده‌ای استفاده می‌شوند که چسبندگی همه مواد و درخشندگی روکش را فراهم می‌کنند.

منسوجات

  • PVOH در تولید منسوجات برای اندازه‌ بندی تار استفاده می‌شود، فرآیندی که طی آن منسوجات با یک فیلم محافظ پوشانده می‌شوند تا شکستگی در طول بافت به حداقل برسد.

پوشش ها

  • PVOH در پوشش های حساس به نور استفاده می شود. همچنین در ساخت پلی وینیل بوتیرال ((PVB)، رزینی که دارای خاصیت چسبندگی، شفافیت و چقرمگی قوی است)، استفاده می شود. PVB عمدتا در شیشه های چند لایه برای اتومبیل ها و ساختمان های تجاری استفاده می شود. این ماده یک لایه محافظ و شفاف ایجاد می کند که بین دو صفحه شیشه ای متصل می شود. همچنین می توان از آن در پوشش ها و جوهرها استفاده کرد. مشتقات مبتنی بر VAM نیز به عنوان پوشش در فیلم های پلاستیکی برای بسته بندی مواد غذایی استفاده می شود.

صلاح کننده نشاسته غذایی

  • VAM می تواند به عنوان یک ماده در اصلاح کننده های نشاسته غذایی استفاده شود. نشاسته غذایی اصلاح شده معمولاً به عنوان یک افزودنی غذایی به همان دلایلی که از نشاسته های معمولی استفاده می شود استفاده می شود:

موارد استفاده:

  • برای غلیظ کردن تثبیت یا امولسیون کردن محصولات غذایی مانند سوپ، سس و سس

ضخیم کننده ها

  • PVOH به عنوان یک عامل غلیظ کننده در برخی مایعات استفاده می شود. مواد غلیظ کننده را می توان به برخی از مایعات اضافه کرد تا به درمان دیسفاژی یا مشکل بلع کمک کند و به توزیع یکنواخت محتویات نوشابه کمک کند

عایق

  • VAM در ساخت اتیلن وینیل استات (EVA) مصرف می شود که در عایق سیم و کابل به دلیل انعطاف پذیری، دوام و خواص ضد شعله آن استفاده می شود.

رزین سد

  • یکی از کاربردهای رو به رشد VAM، تولید اتیلن وینیل الکل (EVOH) است که به عنوان رزین مانع در بسته بندی مواد غذایی، بطری های پلاستیکی و مخازن بنزین و در پلیمرهای مهندسی استفاده می شود. رزین های مانع پلاستیکی هستند که در بسته بندی مواد غذایی برای جلوگیری از نفوذ گاز، بخار یا مایع و کمک به تازه نگه داشتن مواد غذایی استفاده می شوند.

شرکت پتروپویان آماده تامین VAM(مونومر وینیل استات) برای شما مشتریان گرامی با کمترین قیمت و سریع ترین زمان می باشد.

لوگو شرکت پتروپویان

شرکت پتروپویان باربد، تامین کننده و وارد کننده مواد  شیمیایی وپلیمری می باشد. جهت خرید با شماره 22657946 تماس حاصل نمایید. کارشناسان ما آماده ثبت سفارش و یا ارائه مشاوره به شما می باشند .

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *