مقالات پتروپویان

کاربرد پلیمر های مبتنی بر مونومرهای وینیل استات

مونومر های وینیل استات | VAM

پلیمر های مبتنی بر مونومرهای وینیل استات کدامند ؟

پلیمرهای مبتنی بر مونومرهای وینیل استات ، از جمله کوپلیمر وینیل کلرید-وینیل استات، پلی وینیل استات (PVA) و پلی وینیل الکل (PVOH) در کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند هنگامی که پلیمرها با استفاده از VAM ساخته می شوند، وینیل استات مورد استفاده در ساخت آنها به طور کامل مصرف می شود، به این معنی که تنها در صورت قرار گرفتن در معرض احتمالی با VAM در این محصولات باقی مانده است.

در زیر به موارد استفاده از مونومر های وینیل استات می پردازیم:

  • چسب ها: PVA دارای خاصیت چسبندگی قوی برای انواع مواد از جمله کاغذ، چوب، فیلم های پلاستیکی و فلزات است و یک عنصر کلیدی در چسب چوب، چسب سفید، چسب نجاری و چسب مدرسه است. PVOH برای فیلم های بسته بندی چسب استفاده می شود. محلول در آب است و با افزایش سن انعطاف پذیر می ماند.
  • رنگ: پلیمرهای مبتنی بر VAM در تولید بسیاری از رنگ‌های لاتکس داخلی به‌عنوان ماده‌ای استفاده می‌شوند که چسبندگی همه مواد و درخشندگی روکش را فراهم می‌کنند.
  • منسوجات: PVOH در تولید منسوجات برای اندازه‌ بندی تار استفاده می‌شود، فرآیندی که طی آن منسوجات با یک فیلم محافظ پوشانده می‌شوند تا شکستگی در طول بافت به حداقل برسد.
  • پوشش ها: PVOH در پوشش های حساس به نور استفاده می شود. همچنین در ساخت پلی وینیل بوتیرال ((PVB)، رزینی که دارای خاصیت چسبندگی، شفافیت و چقرمگی قوی است)، استفاده می شود. PVB عمدتا در شیشه های چند لایه برای اتومبیل ها و ساختمان های تجاری استفاده می شود. این ماده یک لایه محافظ و شفاف ایجاد می کند که بین دو صفحه شیشه ای متصل می شود. همچنین می توان از آن در پوشش ها و جوهرها استفاده کرد. مشتقات مبتنی بر VAM نیز به عنوان پوشش در فیلم های پلاستیکی برای بسته بندی مواد غذایی استفاده می شود.
  • اصلاح کننده نشاسته غذایی: VAM می تواند به عنوان یک ماده در اصلاح کننده های نشاسته غذایی استفاده شود. نشاسته غذایی اصلاح شده معمولاً به عنوان یک افزودنی غذایی به همان دلایلی که از نشاسته های معمولی استفاده می شود استفاده می شود.

موارد استفاده VAM :

  1. برای غلیظ کردن تثبیت یا امولسیون کردن محصولات غذایی مانند سوپ، سس و سس.
  2. ضخیم کننده ها: PVOH به عنوان یک عامل غلیظ کننده در برخی مایعات استفاده می شود. مواد غلیظ کننده را می توان به برخی از مایعات اضافه کرد تا به درمان دیسفاژی یا مشکل بلع کمک کند و به توزیع یکنواخت محتویات نوشابه کمک کند.
  3. عایق: VAM در ساخت اتیلن وینیل استات (EVA) مصرف می شود که در عایق سیم و کابل به دلیل انعطاف پذیری، دوام و خواص ضد شعله آن استفاده می شود.

یکی از کاربردهای رو به رشد VAM، تولید اتیلن وینیل الکل (EVOH) است که به عنوان رزین مانع در بسته بندی مواد غذایی، بطری های پلاستیکی و مخازن بنزین و در پلیمرهای مهندسی استفاده می شود. رزین های مانع پلاستیکی هستند که در بسته بندی مواد غذایی برای جلوگیری از نفوذ گاز، بخار یا مایع و کمک به تازه نگه داشتن مواد غذایی استفاده می شوند.

قیمت مونومر وینیل استات

نام محصول قیمت
مونومر وینیل استات شازند , VAM تماس بگیرید

جهت استعلام قیمت VAM با برند های متفاوت با تیم حرفه ای ما در بخش فروش محصولات شیمیایی در ارتباط باشید.

خرید مونومرهای وینیل استات

گروه پتروپویان باربد ، از جمله واردکنندگان و فروشندگان مونومر وینیل استات بوده و در حوزه خرید و فروش مواد شیمیایی صنعتی و پتروشیمی به ویژه فروش VAM تجربه بالایی دارد. شما می توانید جهت تهیه با کیفیت و بی نظیر این محصول با کارشناسان بازرگانی پتروپویان باربد ارتباط برقرار نمایید

VAM و خرید VAM با بهترین قیمت روز در پتروپویان باربد برای خرید انواع حلال های موجود با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید .

خرید و فروش مونومرهای وینیل استات پتروشیمی اراک

کارشناسان ما آماده ثبت سفارش و یا ارائه مشاوره به شما می باشند :

فروش VAM شازند با کیفیت و بی نظیر همراه با بهترین قیمت روز در پتروپویان باربد

بهترین تامین کننده VAM اراک در ایران

شرکت پتروپویان باربد ، تامین کننده و تولید کننده مواد اولیه شیمیایی و پلیمری آماده تامین مونومر وینیل استات برای شما عزیزان می باشد. جهت خرید با شماره ۰۲۱۲۲۶۵۷۹۴۶ تماس حاصل نمایید. کارشناسان ما آماده ثبت سفارش و یا ارائه مشاوره به شما می باشند.

منبع : solventis

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *