اخبار

گزارش پلتس از روند تغییرات قیمت متانول آسیایی:

فروش ویژه متانول

روند تغییرات قیمت متانول در چین

بازار متانول چین, 11 دلار در هر تن افزایش یافت.

قیمت متانول چین, هفته را با افزایش قیمت در 30 سپتامبر به پایان رساند, زیرا :

  • محدود بودن زیربنای موجودی و دسترسی منطقه ای
  • شروع مجدد فعالیت های ذخیره سازی قبل از تعطیلات یک هفته ای ملی
  • کاهش 12/51 درصدی موجودی سواحل چین در هفته

چشم انداز صعودی قیمت متانول چین در کوتاه مدت از قبل پیش بینی شده بود زیرا , تولیدکنندگان متانول ایرانی با محدودیت تامین مواد اولیه و مشکلات فنی و توقف تولید برای تعمیرات در ماه اوت و اوایل سپتامبر مواجه شدند در نتیجه این افزایش قیمت در کوتاه مدت بوده وتا زمان شروع کار تولیدکنندگان متانول ایرانی خواهد بودکه منابع آگاه بیان کردند:ارسال محموله‌های اولیه از ایران برای چین احتمالاً از اواسط اکتبر خواهد بود.

بررسی نشان داد است ,نشریه پلتس (Platts) قیمت متانول CFR چین را در روز ثابت ارزیابی کرد، اما 11 دلار افزایش یافت و برای متانول شرق چین افزایش 5 یوان در هر تن در روز را ارزیابی کرد اما292 یوان در هر تن نسبت به مدت مشابه افزایش یافته است.

روند تغییرات قیمت متانول در هند

بازار متانول هند به دلیل سطح موجودی سالم مختلط باقی ماند .شواهد نشان داده است :در طرف تقاضا, خرید پایین‌دستی کندتر از حد انتظار بود و در طرف عرضه همچنان میزان ورودی های برای اکتبر محدود بود.

فروشنده ای گفته است:به نظر می رسد سقوط روپیه ضربه بدی به هند وارد کرده است.

زمانی که بازارهای مجاور به افزایش عرضه ادامه دادند وبازار ایران تا نیمه دوم اکتبر همچنان نامشخص بود ,منابع فروشندگان انتظار داشتند که سطوح قابل معامله CFR هند در حدود 315 تا 320 دلار در هر تن باقی بماند ,اما پیشنهاد  قطعی 310 دلار در هر تن برای ورود محموله خاورمیانه شنیده شد.

بررسی گزارش ها حاکی از آنست که برای بارگیری محموله روسی در پایان اکتبر تقاضای کمتری مشاهده شده است، زیرا خریداران بیشتر بر روی تکمیل اکتبر متمرکز شده بودند.ازسوی دیگر علاقه فروش خاورمیانه به هند کم بود زیرا تولیدکنندگان تصمیم گرفتند منتظر هفته ای که از 2 اکتبر شروع می شود,بمانند.

بررسی های بازار نشان داده است که :در اوایل هفته شکاف چین به هند (با وجود ضعف فعالیت تجاری در هند) از 5 تا 6 دلار در هر تن در اوایل هفته به 17 دلار در هر تن افزایش یافت و خریداران نیز به دلیل پایین آمدن فعالیت  بازارهای داخلی در معاملات و عدم قطعیت عرضه از سوی ایران و ونزوئلا محتاطانه عمل کردند.

لوگو شرکت پتروپویان

شرکت پتروپویان باربد، تامین کننده و وارد کننده مواد  شیمیایی وپلیمری می باشد. جهت خرید با شماره 22657946 تماس حاصل نمایید. کارشناسان ما آماده ثبت سفارش و یا ارائه مشاوره به شما می باشند.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *