مقالات پتروپویان

متیل متاکریلات ( MMA ) چیست؟

متیل متاکریلات چیست و چه کاربردهایی دارد؟ | MMA

متیل متاکریلات چیست و چه کاربردی دارد ؟

متیل متاکریلات (MMA) یک شکل پلیمریزه شده از رزین ها یا مواد آلی است که حاوی متیل استر متاکریلیک اسید است و فرمول شیمیایی آن C5H8O2 است.

مونومر متیل متا آکریلات به صورت مایع بی رنگ شفاف ظاهر می شود. این ماده کمی در آب حل می شود و روی آب شناور می شود. بخارات سنگین تر از هوا MMA چشم و دستگاه تنفسی را تحریک می کند. ظروف حاوی متیل متا اکریلات باید به شدت عایق بندی شوند یا در یخچال حمل شوند. اگر این ماده شیمیایی با اسید یا باز قوی گرم یا آلوده شود، ممکن است به صورت گرمازا پلیمریزه شود. اگر پلیمریزاسیون در داخل ظرف انجام شود، ظرف ممکن است به شدت پاره شود.

ساختار متیل متاکریلات

کوپلیمریزاسیون MMA، مانند پلی ( متیل متا آکریلات)، در برابر صابونی شدن یا تجزیه قلیایی مقاوم است. در نتیجه، این یک پلیمر بسیار مطلوب برای پوشش زیرلایه های روی یا هر سطحی است که در شرایط قلیایی ممکن است ایجاد شود همچنین برای ساختن یک رنگ مناسب از MMA، نیاز به تغییراتی در کوپلیمر وجود دارد. توجه داشته باشید که ازدیاد طول متیل متاکریلات خالص هم برای پوشش های حلال و هم برای پوشش های موجود در آب بسیار کم است. بنابراین، در فرمولاسیون های آب پلیمرهای امولسیونی متیل متاکریلات، نیاز به مخلوط کردن مقادیر زیادی از نرم کننده ها، حلال های ادغام کننده یا هر دو برای تشکیل فیلم در دمای اتاق است. از سوی دیگر، پلیمرهای امولسیون اکریلیک باید با مونومرهای آکریلات برای فرمولاسیون رنگ کوپلیمریزه شوند.

از این ماده برای ساخت پلاستیک اکرلیک نیز استفاده می شود . 

برای دریافت آنالیز و دیتاشیت متیل متاکریلات برند لوته فورموسا و چینی اینجا کلیک کنید .

بسته به مونومر اصلی که پلیمر از آن ساخته شده است، اکریلیک ها به دو دسته تقسیم می شوند: آکریلات ها و متاکریلات ها. در MMA، یک گروه متیل به زنجیره کربن-کربن مولکول پلیمری متا آکریلات متصل است، در حالی که یک اتم هیدروژن در زنجیره کربن-کربن در آکریلات یافت می شود.

کاربردهای متیل متاکریلات

به طور کلی متیل متا آکریلات MMA یک رزین واکنشی است و شکل پلیمریزه آن کاربردهای مفیدی دارد، مانند:

  • چسب و درزگیر
  • پوشش محافظ
  • رنگ های صنعتی
  • مواد افزودنی پلاستیک
  • پلاستیک اکریلیک
  • پلی متیل متاکریلات
  • سنگ مرمر مصنوعی
  • باندینگ سیمان

پتروپویان یک تامین کننده عمده و توزیع کننده MMA در تهران و سراسر ایران است. ما به عنوان یک شرکت بازرگانی مفتخریم که می توانیم محصولات شیمیایی از جمله متیل متاکریلات کره ای و تایوانی را همراه با قیمت های بسیار رقابتی ارائه دهیم.

مزایای متیل متاکریلات

متیل متاکریلات مزایای زیر را برای محصول نهایی فراهم می کند:

پایداری و دوام

سختی و تاثیر مقاومت در برابر خراش و درخشندگی

برای خرید متیل متاکریلات وارداتی با بهترین قیمت روز با ما در ارتباط باشید.

شرکت پتروپویان باربد ، تامین کننده و تولید کننده مواد اولیه شیمیایی و پلیمری آماده تامین MMA برای شما عزیزان می باشد. جهت خرید با شماره ۰۲۱۲۲۶۵۷۹۴۶ تماس حاصل نمایید. کارشناسان ما آماده ثبت سفارش و یا ارائه مشاوره به شما می باشند.

منبع :متیل متا آکریلات – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد (wikipedia.org) 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *