مقالات پتروپویان

دی اکسید تیتانیوم چیست ؟ خرید و فروش و قیمت Tio2

تیتانیوم دی اکساید ( تیتانیا ) چیست ؟ خرید دی اکسید تیتانیوم | فروش تیتانیوم دی اکساید |Titanium-Dioxide

دی اکساید تیتانیوم چیست

دی اکساید تیتانیوم که تیتانیا (TiO2) نیز نامیده می شود، یک ماده معدنی سفید، مات و طبیعی است که در تعدادی اشکال کریستالی وجود دارد که مهمترین آنها روتیل و آناتاز هستند. این اشکال اکسیدی طبیعی را می توان استخراج کرد و به عنوان منبعی برای تیتانیوم تجاری استفاده کرد. دی اکسید تیتانیوم بی بو و جاذب است. مهمترین عملکرد آن به صورت پودر به عنوان یک رنگدانه پرکاربرد برای ایجاد سفیدی و شفافیت است. تیتانیا به عنوان یک عامل سفید کننده و مات کننده در لعاب های چینی استفاده شده است که به آنها درخشندگی، سختی و مقاومت اسیدی می بخشد. در دوران مدرن از آن در لوازم آرایشی مانند محصولات مراقبت از پوست و لوسیون های ضد آفتاب استفاده می شود، با این ادعا که دی اکسید تیتانیوم به دلیل خاصیت جذب اشعه ماوراء بنفش از پوست در برابر اشعه ماوراء بنفش محافظت می کند.

تیتانیوم یک عنصر فلزی رایج است که اغلب در طبیعت یافت می شود. دی اکسید تیتانیوم یکی از بسیاری از اکسیدهایی است که به طور طبیعی در محیط ما تشکیل می شود از این موارد می توان به مواد معدنی، غبارها، ماسه ها و خاک ها اشاره کرد. تولیدکنندگان این ماده معدنی استخراج شده را از روتیل، بروکیت و آناتاز تهیه می کنند. سپس پردازش و تصفیه می‌شود تا دستورالعمل‌های ایمنی سخت‌گیرانه را بر اساس مصرف نهایی ماده معدنی رعایت کند. تیتانیا یک ماده معدنی نامحلول است، به این معنی که نمی تواند در آب حل شود. تولیدکنندگان که به دلیل رنگدانه روشن و سفید خود شناخته می شوند، از دی اکسید تیتانیوم در ظرفیت های مختلف از جمله در لوازم آرایشی، غذا و دارو استفاده می کنند. هنگامی که تولید کنندگان دی اکسید تیتانیوم را به غذاها و سایر محصولات قابل بلع اضافه می کنند، معمولاً به عنوان E171 شناخته می شود که به خلوص درجه غذا مربوط می شود.

به طور کلی دی اکسید تیتانیوم (TiO2) یک پودر یا غبار سفید ریز است که به طور طبیعی ایجاد می شود. تیتانیا اولین بار برای استفاده به عنوان یک رنگدانه سفید در سال 1923 تولید شد. این ماده شیمیایی به طور طبیعی مات و روشن است، که آن را برای استفاده در کاغذ، سرامیک، لاستیک، منسوجات، رنگ، جوهر و لوازم آرایشی مفید می کند. همچنین در برابر اشعه ماوراء بنفش (UV) مقاوم است و به طور گسترده در کرم های ضد آفتاب و رنگدانه هایی که احتمالاً در معرض اشعه ماوراء بنفش قرار می گیرند استفاده می شود. در طیف گسترده ای از محصولات مراقبت شخصی، از جمله لوازم آرایشی رنگی مانند سایه چشم و رژگونه، پودرهای شل و فشرده و در ضد آفتاب ها استفاده می شود. تیتانیا می تواند چندین شکل مختلف را تشکیل دهد که خواص متفاوتی دارند. برخی از اشکال را می توان به نانومواد تبدیل کرد. TiO2 میکرونیزه (همچنین “نانو” یا “نانوذرات” نامیده می شود) در اوایل دهه 1990 معرفی شد. نانوتکنولوژی و میکرونیزه کردن هر دو به عمل ایجاد ذرات بسیار کوچک از یک ماده معین اشاره دارند. “نانوذرات” معمولا به ذرات کوچکتر از 100 نانومتر اطلاق می شود. یک نانومتر 1/1 میلیاردیم متر است. در این اندازه‌های کوچک و در غلظت‌های پایین، تیتانیا شفاف به نظر می‌رسد، که اجازه می‌دهد تا ضدآفتاب‌های مؤثری که سفید به نظر نمی‌رسند.

دی اکساید تیتانیوم 5566 | کاربرد تیتانیوم دی اکساید | Tio2

اگر قصد خرید تیتانیوم دی اکساید را دارید با کارشناسان ما در پتروپویان باربد در تماس باشید .

روش تولید دی اکساید تیتانیوم

تیتانیا به دو شکل اصلی تولید می شود :

  • شکل اولیه، شامل بیش از 98 درصد از کل تولید، دی اکسید تیتانیوم درجه رنگدانه است. فرم رنگدانه ای از خواص عالی دی اکسید تیتانیوم در پراکندگی نور در کاربردهایی که نیاز به شفافیت و روشنایی سفید دارند استفاده می کند.
  • شکل دیگری که در آن دی اکسید تیتانیوم تولید می شود به عنوان یک محصول فوق ریز (نانو مواد) است. این فرم زمانی انتخاب می شود که ویژگی های مختلفی مانند شفافیت و حداکثر جذب نور فرابنفش مورد نیاز باشد، مانند کرم های ضد آفتاب آرایشی. FDA دستورالعملی را صادر کرده است که استفاده ایمن از رنگدانه دی اکسید تیتانیوم را به عنوان رنگ خوراکی روشن می کند و بیان کرده است که دی اکسید تیتانیوم ممکن است به طور ایمن در لوازم آرایشی، از جمله مواردی که برای استفاده در اطراف چشم در نظر گرفته شده است، استفاده شود. FDA همچنین ایمنی و اثربخشی مواد فعال ضد آفتاب از جمله تیتانیا در مقیاس نانو را تنظیم می کند.

انواع تیتان

انواع گرید تیتان

تیتان 2190

تیتان 2220

تیتان 5566

تیتان A100

تیتان KA100

تیتان 298

تیتان 868

تیتان 996

تیتان 236

تفاوت بین دی اکساید تیتانیوم با درجه رنگدانه و نانومواد دی اکسید تیتانیوم چیست؟

دی اکسید تیتانیوم درجه رنگدانه در توزیع اندازه ذرات خاص برای بهینه سازی پراکندگی نور مرئی و افزایش کدورت سطح تولید می شود. دی اکسید تیتانیوم عمدتاً به شکل رنگدانه ای (بیش از 98 درصد کل تولید) تولید می شود که از خواص پراکندگی نور عالی آن برای طیف وسیعی از کاربردها استفاده می کند که به کدورت و روشنایی بستگی دارد. نانومواد دی اکسید تیتانیوم به طور هدفمند در توزیع اندازه ذرات بسیار کوچکتر از ذرات رنگدانه ساخته می شوند و شفاف هستند و معمولاً به عنوان جاذب UV یا فوتوکاتالیست موثرتر هستند. شفافیت و جذب اشعه ماوراء بنفش امکان استفاده موثر به عنوان یک ماده محافظ برای ضد آفتاب را فراهم می کند.

موارد استفاده و کاربرد دی اکساید تیتانیوم

دی اکسید تیتانیوم خالص یک پودر ریز و سفید است که رنگدانه روشن و سفیدی را ایجاد می کند. دی اکسید تیتانیوم برای یک قرن در طیف وسیعی از محصولات صنعتی و مصرفی، از جمله رنگ، پوشش، چسب، کاغذ، پلاستیک و لاستیک، جوهر چاپ، پارچه و منسوجات پوشش داده شده، و همچنین سرامیک، پوشش کف، مواد سقف، لوازم آرایشی و بهداشتی استفاده شده است. ، خمیر دندان، صابون، عوامل تصفیه آب، داروها، رنگ های غذایی، محصولات خودرو، ضد آفتاب و کاتالیزورها.

دی اکساید تیتانیوم با درجه رنگدانه

دی اکسید تیتانیوم با درجه رنگدانه در طیف وسیعی از کاربردها استفاده می شود که نیاز به شفافیت و روشنایی بالا دارند. در واقع، بیشتر سطوح و اقلامی که سفید و پاستلی و حتی سایه های تیره رنگ هستند، حاوی دی اکسید تیتانیوم هستند. دی اکسید تیتانیوم رنده پیگمنت در طیف وسیعی از کاربردها استفاده می شود، از جمله:

رنگ ها و پوشش ها:

دی اکسید تیتانیوم باعث ایجاد کدورت و دوام می شود و در عین حال به اطمینان از ماندگاری رنگ و محافظت از سطح رنگ شده کمک می کند.

پلاستیک ها، چسب ها و لاستیک:

دی اکسید تیتانیوم می تواند به کاهش شکنندگی، محو شدن و ترک خوردگی که در پلاستیک و سایر مواد در نتیجه قرار گرفتن در معرض نور رخ می دهد، کمک کند.

لوازم آرایشی:

دی اکسید تیتانیوم درجه رنگدانه در برخی از لوازم آرایشی برای کمک به پنهان کردن لکه ها و روشن کردن پوست استفاده می شود. دی اکسید تیتانیوم امکان استفاده از پوشش های نازک تری از مواد آرایشی را برای همان اثر دلخواه فراهم می کند. کاغذ: دی اکسید تیتانیوم برای پوشش دادن کاغذ استفاده می شود و آن را سفیدتر، روشن تر و مات تر می کند.

مواد و ترکیبات تماس با غذا:

تیرگی در برابر نور مرئی و فرابنفش ارائه شده توسط Tio2 از مواد غذایی، نوشیدنی ها، مکمل ها و داروها در برابر تخریب زودرس محافظت می کند و طول عمر محصول را افزایش می دهد. کلاس های خاصی از دی اکسید تیتانیوم با درجه خلوص رنگدانه بالا نیز در قرص های دارویی، پوشش های کپسول و به عنوان کمک تزئینی در برخی غذاها استفاده می شود.

درجه فوق العاده یا دی اکساید تیتانیوم در مقیاس نانو

درجات فوق ریز دی اکسید تیتانیوم بیشتر در کاربردهای تخصصی زیر استفاده می شود:

ضد آفتاب:

Tio2 در مقیاس نانو در مقابل نور مرئی شفاف می شود در حالی که به عنوان یک جاذب کارآمد نور UV عمل می کند. از آنجایی که اندازه ذرات بسیار کوچک است، نانو دی اکسید تیتانیوم نور مرئی را منعکس نمی کند، اما نور ماوراء بنفش را جذب می کند و مانع شفافی می شود که از پوست در برابر اشعه های مضر خورشید محافظت می کند. به گفته بنیاد سرطان پوست، استفاده از ضد آفتاب های حاوی دی اکسید تیتانیوم می تواند به جلوگیری از بروز سرطان پوست کمک کند.

کاتالیزورها:

Tio2 در مقیاس نانو به عنوان یک ماده پشتیبانی برای کاربردهای کاتالیست استفاده می شود. کاربردهای عمده آن در صنعت خودروسازی برای حذف انتشار گازهای خروجی مضر و در نیروگاه ها برای حذف اکسیدهای نیتروژن است. سوالی در مورد ایمنی ضد آفتاب دارید؟ از این راهنما در مورد مواد شیمیایی مورد استفاده در ضد آفتاب استفاده کنید.

چرا از Tio2 در خمیر دندان استفاده می شود؟ دی اکسید تیتانیوم اغلب برای ایجاد سفیدی در محصولات غذایی، لوازم آرایشی و بهداشتی و اقلام مراقبت شخصی مانند خمیر دندان استفاده می شود. سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) ایمنی دی اکسید تیتانیوم را به عنوان یک افزودنی رنگ ارزیابی کرده و مقرراتی را برای تایید این ماده برای این منظور صادر کرده است.

Tio2 چه می کند؟ دی اکسید تیتانیوم به دلیل خاصیت پراکندگی نور استثنایی اش می تواند تیرگی سفید را تقویت و روشن کند. در مواد غذایی و داروها، این ویژگی ها به تعریف واضح رنگ ها کمک می کنند و می توانند از تخریب محصولات در برابر اشعه ماوراء بنفش جلوگیری کنند. در لوازم آرایشی، خاصیت دی اکسید تیتانیوم باعث افزایش رنگ می شود و می تواند به محافظت از پوست در برابر اشعه های مضر UVA و UVB کمک کند.

دی اکساید تیتانیوم R996 | کاربرد تیتانیوم دی اکساید | Tio2 | تیتانیا

مسیر نوردهی دی اکساید تیتانیوم چیست؟

قرار گرفتن در معرض مسیرهایی هستند که به مواد اجازه ورود به بدن ما را می دهند. مسیرهای قرار گرفتن در معرض اولیه عبارتند از:

  • دستگاه گوارش ما از طریق خوردن و آشامیدن
  • به صورت موضعی از طریق پوست ما ا
  • ز طریق دستگاه تنفسی ما با تنفس.
  • گاهی از طریق خون و چشم ما

آیا دی اکساید تیتانیوم بی خطر است؟

سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) ایمنی رنگدانه را به عنوان یک افزودنی رنگ در کاربردهای غذایی، دارویی و آرایشی و بهداشتی و به عنوان یک ماده در محصولات ضد آفتاب ارزیابی کرده است. FDA همچنین دستورالعملی را صادر کرده است که استفاده ایمن از رنگدانه دی اکسید تیتانیوم را به عنوان رنگ خوراکی روشن می کند و اعلام کرده است که تیتانیا ممکن است به طور ایمن در لوازم آرایشی، از جمله لوازم آرایشی برای استفاده در اطراف چشم استفاده شود. اخیرا، Health Canada بر ایمنی این ماده در مواد غذایی تاکید کرده است. اداره غذای بهداشت کانادا در گزارش جامع خود از وضعیت علمی خود گفت: “هیچ نگرانی سلامت قانع کننده ای برای استفاده از TiO2 به عنوان یک افزودنی غذایی در طول این بررسی شناسایی نکرد.”

نکات ایمنی دی اکساید تیتانیوم

سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) ایمنی رنگدانه دی اکسید تیتانیوم KA100 را به عنوان یک افزودنی رنگ در کاربردهای غذایی، دارویی و آرایشی ارزیابی کرده است. FDA دستورالعملی را صادر کرده بود که استفاده ایمن از رنگدانه TiO2 را به عنوان رنگ خوراکی روشن می کرد و اعلام کرده بود که دی اکسید تیتانیوم ممکن است به طور ایمن در لوازم آرایشی از جمله لوازم آرایشی که برای استفاده در اطراف چشم در نظر گرفته شده است استفاده شود. FDA همچنین ایمنی و اثربخشی مواد فعال ضد آفتاب از جمله TiO2 در مقیاس نانو را تنظیم می کند. وضعیت اخیر گزارش علمی بهداشت کانادا نیز ایمنی دی اکسید تیتانیوم در مواد غذایی را تایید کرده است. پاسخ به سوالات متداول در مورد ایمنی ضد آفتاب را دریافت کنید. کارگران کارخانه های تولید دی اکسید تیتانیوم و کارخانه های تولید زنجیره ارزش پایین دستی که دی اکسید تیتانیوم در آنها استفاده می شود، می توانند در معرض گرد و غبار تیتانیا قرار بگیرند. اداره ایمنی و بهداشت شغلی وزارت کار ایالات متحده (OSHA) یک حد مجاز قرار گرفتن در معرض (PEL) برای گرد و غبار کل دی اکسید تیتانیوم R236 ایجاد کرده است و کارفرمایان را ملزم می کند که قرار گرفتن در معرض محیط کار را کمتر از آن PEL کنترل کنند. قرار گرفتن مصرف کننده در معرض گرد و غبار Tio2 به طور کلی بسیار کم فرض می شود، زیرا دی اکسید تیتانیوم معمولاً به طور کامل در محصول نهایی که در آن استفاده می شود گنجانده می شود.

خرید دی اکسید تیتانیوم / خرید دی اکساید تیتانیوم / فروش TIO2

پتروپویان باربد به عنوان تامین کننده Tio2 شما
پتروپویان یک تامین کننده عمده و توزیع کننده دی اکسید تیتانیوم R868 در تهران و سراسر ایران است. ما به عنوان یک شرکت بازرگانی مفتخریم که می توانیم محصولات شیمیایی از جمله TIO2 را همراه با قیمت های بسیار رقابتی ارائه دهیم.

قیمت تیتانیوم دی اکساید

جهت استعلام سریع قیمت مواد شیمیایی پتروشیمی از جمله دی اکسید تیتانیوم R996 با کارشناسان فروش ما در بخش شیمیایی در ارتباط باشید تا از بهترین قیمت های روز در سریع ترین زمان آگاه شوید.

خرید و فروش تیتانیا

کارشناسان ما آماده ثبت سفارش و یا ارائه مشاوره به شما می باشند :

خرید دی اکساید تیتانیوم R298 با کیفیت و بی نظیر همراه با بهترین قیمت روز در پتروپویان باربد

خرید و فروش دی اکسید تیتانیوم چینی / دی اکسید تیتانیوم 5566

بهترین تامین کننده دی اکسید تیتانیوم در ایران

شرکت پتروپویان باربد ، تامین کننده و واردکننده مواد اولیه شیمیایی و پلیمری آماده تامین Tio2 در گرید های متفاوت مانند 5566 و R996 و … برای شما عزیزان می باشد. جهت خرید با شماره ۰۲۱۲۲۶۵۷۹۴۶ تماس حاصل نمایید. کارشناسان ما آماده ثبت سفارش و یا ارائه مشاوره به شما می باشند.

منبع  Titanium Dioxide – Chemical Safety Facts

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *