اخبار

افزایش قیمت پلی پروپیلن(PP) آسیایی تا2سپتامبر2022

قیمت پلی پروپیلن( PP ) با تقویت بازارهای پلی پروپیلن آسیایی در هفته منتهی به 2سپتامبر2022 افزایش یافت زیرا:

  1. میزان عرضه منطقه ای، کاهش یافت در نتیجه قیمت ها افزایش می یابد.
  2. در چین؛با خروج از فصل؛ میزان تقاضا , بهبود یافت و موجب افزایش قیمت ها شده است.
  3. درجنوب آسیا نیز با ورود به دوره جشن، میزان تقاضای بیشتری مشاهده شد بنا بر این قیمت ها افزایش می یابد.

چین

در چین، منابع تجاری از تداوم کاهش  عزضه داخلی صحبت کردند زیرا چندین کارخانه تولید PP  با توجه به کاهش میزان خرید در ماه های گذشته فعالیت خود را به تعویق انداخته بودند در نتیجه قیمت داخلی  پلی پروپیلن (PP) در این کشور 25 یوان در هفته افزایش یافت و به  7925دلار در هر تن رسید.

نرخ بهره برداری از کارخانه های داخلی چین آخرین بار در حدود 78 درصد بود اما با پیش بینی افزایش تقاضای فصلی بازار میزان تولید هم ، افزایش خواهد یافت  وکارخانه های پایین دست ممکن است بارهای خود را در فصل اوج (که از سپتامبر شروع می شود) افزایش دهند بنابراین قیمت ها باید کمی افزایش یافته است البته منابع معتبر در بازارمعتقدند دومین علت افزایش ارزش پلی پروپبلن چین شرقی , افزایش قیمت نفت خام بوده در نتیجه قیمت ها اندکی افزایش یافته است.

قیمت واردات در بازار CFR نسبتاً محدود بوده است.و در محدوده 910 تا 940 دلار در هر تن معاملات شد اما قبل از بررسی قیمت ها از سوی تامین کنندگان خاورمیانه , نشانه های فروش برای ماه آینده حاکی از آن است که قیمت ها صعودی  خواهد بود.یکی از تاجران گفت:تولید برای سپتامبر از سر گرفته می شود و میزان عرضه شدت خواهد گرفت اما, با توجه عملکرد ضعیف تولیدات بالادستی، به سختی می توان نتایج مثبت را مشاهده کرد.

تایوان

در تایوان ,شرکت LCY Chemical که به دلیل تقاضای ضعیف, نرخ بهره برداریِ خط پلی پروپیلن کارخانه خود را در Kaohsiung از 80-90 درصد در ماه های ژوئن و جولای به 70 درصد در ماه آگوست کاهش داد بود, به دلیل افزایش میزان تقاضا در بازار؛ تولید خود را به میزان 150000 تن در سال از سر گرفته است.

آسیای جنوب شرقی و هند

در آسیای جنوب شرقی با خروج از فصل آرام( که میزان عرضه در آن محدود بوده است), قیمت ها به دلیل افزایش اشتها برای خرید افزایشی بوده است .

از سوی دیگر یک تاجر مستقر در ویتنام گفت:در هند نیز با تقویت بازارپلی پروپیلن(PP ) ,خریداران باید (به دلیل کاهش یا تعطیلی ظرفیت های تولیدکنندگان منطقه ای),قیمت های بالاتر را قبول کنند.

لوگو شرکت پتروپویان

شرکت پتروپویان باربد، تامین کننده و تولید کننده مواد اولیه شیمیایی وپلیمری می باشد. جهت خرید با شماره 22657946 تماس حاصل نمایید. کارشناسان ما آماده ثبت سفارش و یا ارائه مشاوره به شما می باشد.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *