مقالات پتروپویان

بوتیل اکریلات را بیشتر بشناسیم

کاربرد های بوتیل اکریلات | خرید بوتیل اکریلات پتروپویان

بوتیل آکریلات چیست؟

بوتیل آکریلات یک مونومر آکریلات با فرمول مولکولی CH2=CHCOO(CH2)3CH3 است. این مایع شفاف و نسبتاً فرار است که کمی در آب حل می شود و کاملاً در الکل ها، اترها و تقریباً همه حلال های آلی محلول است. این مایع نسبتاً قابل اشتعال با نقطه اشتعال در حدود 40 درجه سانتیگراد است و بوی میوه ای مشخص و تند دارد. به راحتی با سایر حلال های آلی اختلاط می شود و به راحتی با مولکول های مونومر پلیمریزه می شود تا زنجیره های پلیمری ایجاد شود.

بوتیل آکریلات چگونه تولید می شود؟

BA را می توان با واکنش n-بوتانول با اسید اکریلیک در حضور یک کاتالیزور اسیدی در یک منطقه دمای بالا برای تولید بوتیل آکریلات، آب و سایر محصولات جانبی تولید کرد. سپس مخلوط محصول در منطقه تقطیر خالص می شود تا خلوص بالاتری از بوتیل اکریلات ایجاد شود. بازده معمولی این فرآیند بین 94 تا 97 درصد است.

نگاهی دقیق تر به ساختار تشکیل دهنده بوتیل آکریلات:

بوتیل اکریلات یک مایع (5 hPa در ~ 20 درجه سانتیگراد) در شرایط محیطی عادی است. در حالت تعادل در محیط، بوتیل اکریلات عمدتاً به هوا (95٪) و آب (5٪) تقسیم می شود. در هوا، بوتیل اکریلات با واکنش با رادیکال‌های هیدروکسیل فتوشیمیایی (نیمه عمر 28 ساعت) و ازن (نیمه عمر 6.5 روز) حذف می‌شود. در آب، بوتیل اکریلات در برابر هیدرولیز در pH های اسیدی و خنثی (نیمه عمر ≥ 1100 روز) نسبتاً پایدار است اما به آرامی در هوا تبخیر یا تجزیه زیستی می شود. (حذف 58 تا 90 درصد در 28 روز). بوتیل آکریلات بر اساس ضریب تقسیم” اکتانول-آب” نسبتاً پایین آن (log Kow 2.38) و متابولیسم سریع در سیستم های بیولوژیکی، خطر تجمع زیستی قابل توجهی ندارد.

ساختار بوتیل اکریلات | پتروپویان

بیایید نگاهی بیندازیم که چرا BA جایگاه ویژه ای در بازار برای استرهای اکریلات دارد.

بوتیل آکریلات، بوتیل استر اسید اکریلیک، یکی از مهم ترین اکریلات های صنعتی (همراه با متیل آکریلات و اتیل آکریلات) است. کاربرد عمده بوتیل آکریلات در تولید پلیمرهای اکریلیک و ساخت کوپلیمر با پلی اتیلن است. همچنین در فرمولاسیون رنگ‌ها، درزگیرها، محصولات تمیزکننده و چسب‌ها و همچنین در سورفکتانت‌های آمفوتریک، رزین‌های آبی، عوامل آنتی‌اکسیدانی، الاستومرها و پراکندگی‌های منسوجات و کاغذ استفاده می‌شود.

این ماده می تواند از طریق واکنشهای مختلف سنتز شود و از مشتقات آن می توان برای تقویت مقاومت در برابر ضربه پلاستیک های اکریلیک دیگر و به عنوان اصلاح کننده ضربه استفاده کرد که این واکنش ها شامل استیلن، 1-بوتیل الکل، مونوکسید کربن، نیکل کربونیل و اسید هیدروکلریک در میان سایر مواد شیمیایی تولید کرد. در مقیاس صنعتی، بوتیل آکریلات از اسید اکریلیک درجه استر و بوتانول، معمولاً در گیاهانی که با تاسیسات اسید اکریلیک ادغام می‌شوند، تولید می‌شود. فرآیند تجزیه و تحلیل حاضر یک فرآیند صنعتی برای تولید بوتیل آکریلات را مورد بحث قرار می دهد. این فرآیند شامل دو بخش عمده است: 

 • استری
 • تصفیه

برای دریافت آنالیز و دیتاشیت بوتیل اکریلات پتروکم , فورموسا , مترون و الجی اینجا کلیک کنید .

بوتیل آکریلات برای چه مواردی استفاده می شود؟

بوتیل اکریلات عمدتاً در تولید هموپلیمرها و کوپلیمرها برای استفاده در رنگ های صنعتی و معماری مبتنی بر آب استفاده می شود. همچنین می توان از آن در محصولات پاک کننده، عوامل آنتی اکسیدانی، لعاب، چسب ها، منسوجات، درزگیرها و تکمیل کاغذ استفاده کرد. واکنش پذیری پیوند دوگانه همچنین امکان استفاده از این محصول را به عنوان یک واسطه شیمیایی فراهم می کند. بازارهای مصرف کننده نهایی این محصول، صنایع آب، پلاستیک، چرم، رنگ، چسب و منسوجات خواهد بود.

به طور کلی کاربرد بوتیل آکریلات موارد زیر می باشد:

 • پلیمرهای اکریلیک
 • پلی اتیلن
 • محصولات پاک کننده آنتی اکسیدان، سورفاکتانت های آمفوتریک ، رزین های آبی و پراکندگی پارچه ها و کاغذها رنگ های اکرلیکی
 • مواد درزگیر
 • پوشش ها ، چسب ها
 • سوخت
 • منسوجات و  پلاستیک ها

ویژگی ها و خواص بوتیل آکریلات BA چیست ؟

 • قابل اشتعال
 • بی رنگ
 • حل شوندگی کم در آب و انواع محلولها با چگالی کمتر از آب
 • الاستیسیته بالا
 • مقاومت بالا در برابر شکست

پتروپویان یک تامین کننده عمده و توزیع کننده BA در تهران و سراسر ایران است. ما به عنوان یک شرکت بازرگانی مفتخریم که می توانیم محصولات شیمیایی از جمله بوتیل آکریلات فرانسوی , آلمانی , کره و تایوان را همراه با قیمت های بسیار رقابتی ارائه دهیم.

نحوه ی نگهداری و حمل و نقل بوتیل آکریلات

 ذخیره سازی معمولاً در یک مرکز خنک، خشک و تهویه مناسب به دور از عوامل اکسید کننده انجام می شود. بوتیل اکریلات باید دور از نور مستقیم خورشید، گرما و شعله های باز نگهداری شود. حلال هایی مانند بوتیل آکریلات باید در ظروف درام دار مانند ایزوتانک های ساخته شده از فولاد ضد زنگ، آلومینیوم یا فولاد کربنی نگهداری شوند. یک صادرکننده حلال فله معمولاً این حلال را در کشتی های فله یا کامیون های مخزن توزیع می کند. برای اهداف حمل و نقل، این محصول به عنوان مایع قابل اشتعال با درجه خطر آتش سوزی 2 طبقه بندی می شود.

برای خرید بوتیل آکریلات وارداتی با بهترین قیمت روز با ما در ارتباط باشید.

شرکت پتروپویان باربد ، تامین کننده و واردکننده مواد اولیه شیمیایی و پلیمری آماده تامین BA برای شما عزیزان می باشد. جهت خرید با شماره ۰۲۱۲۲۶۵۷۹۴۶ تماس حاصل نمایید. کارشناسان ما آماده ثبت سفارش و یا ارائه مشاوره به شما می باشند.

منبع : ویکی پدیا 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *