اخبار

افزایش قیمت پارازایلین تا12 آگوست2022

پارازایلن آسیایی: افزایش میزان تقاضا  قیمت پارازایلین را افزایش می دهد

  • ■ پتروشیمی شانگهای چین کارخانه PX را راه اندازی مجدد می کند.
  • ■ قدرت ناشی از کم بودن عرضه موجودی

پارازایلین آسیایی 21 دلار در هر تن در روز و 59.33 دلار در هر تن در هفته جهش کرد.

روند فعالیت های خرید پارازایلین در طول بازار Platts در نزدیکی 12 آگوست افزایش یافت در حالی که در 7 آگوست با کاهش نقدینگی برای سپتامبر تمرکز معاملات به laycans اکتبر منتقل شد وتا 12 اوت 2022 با وجود تقاضاهای زیاد و روند صعودی در پایین دست پارازایلین تایوان/چین در سطوح سی اف آر 1112.33دلار در هر تن و پارازایلین کره در سطوح فوب  1092.33 دلار در هر تن ارزیابی شد

PTT نیز یک محصول با مبدا آسیایی را در اکتبر به GS Caltex به قیمت 1114 دلار در هر تن فروخت در حالی که بهترین پیشنهاد با قیمت 1124-1111 دلار در هر تن  بود.

در 7 آگوست واحد پارازایلین پتروشیمی شانگهای چین تولید 600000 تن در سال خود را از سر گرفته است وبه گزارش منابع معتبر در 12 آگوست کارخانه PX (بعد از گذشت دو یا سه روز پس از شروع مجدد الفین ها), به دنبال آتش سوزی واحد مونواتیلن گلیکول در 18 ژوئن تعطیل شد.

در همین حال، Ningbo Zhongjin چین، یکی از شرکت های تابعه پتروشیمی Rongsheng که از اوایل آگوست برای تعمیر و نگه داری برای 10 روز تعطیل شده بود نیز فعالیت خود را آغاز کرد و تولید خود را 1.6 میلیون تن در سال از سر گرفته است

انتظار می‌رود با بازگشت پتروشیمی شانگهای و Ningbo Zhongjin PX که کارخانه‌ها به عنوان محموله داخلی در چین، کمبود میزان عرضه جبران شود.

از سوی دیگر منابع بازار گفتند نرخ های عملیاتی سطح موجودی پارازایلین تولیدکنندگان پایین دستی در برخی موارد به دلیل خاموشی های برنامه ریزی نشده و محدود نشده, پایین بوده است.

لوگو شرکت پتروپویان

شرکت پتروپویان باربد، تامین کننده و تولید کننده مواد اولیه شیمیایی وپلیمری می باشد. جهت خرید با شماره 22657946 تماس حاصل نمایید. کارشناسان ما آماده ثبت سفارش و یا ارائه مشاوره به شما می باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *